giúp mình với!!! thứ 7 nộp bài rồi!!!

Thảo luận trong 'Rèn luyện kỹ năng Viết' bắt đầu bởi tri131295, 3 Tháng tư 2012.

Lượt xem: 897

1. tri131295

tri131295 Guest

Sở hữu bí kíp ĐỖ ĐẠI HỌC ít nhất 24đ - Đặt chỗ ngay!

Đọc sách & cùng chia sẻ cảm nhận về sách số 2

Chào bạn mới. Bạn hãy đăng nhập và hỗ trợ thành viên môn học bạn học tốt. Cộng đồng sẽ hỗ trợ bạn CHÂN THÀNH khi bạn cần trợ giúp. Đừng chỉ nghĩ cho riêng mình. Hãy cho đi để cuộc sống này ý nghĩa hơn bạn nhé. Yêu thương!

các bạn giúp mình với nhé........

in about 150 words. Talk about your hobbies!!!!!!

2. tri131295

tri131295 Guest

không ai giúp mình cả à!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. ban hk lop may ma hoi chu de nay the?minh co bai nhung ko hay lam dau

4. toctim9x

toctim9x Guest

bạn thử tìm trên google xem có đấy :khi (197)::khi (197)::khi (197)::khi (197)::khi (197):

Last edited by a moderator: 7 Tháng tư 2012
  5. tri131295

tri131295 Guest

thanks...... ai có cứ post bài lên cho mình với!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6. ngoccau

ngoccau Guest

i am very happy to talk my hobbies. when i was young i have had many hobbies such as : i like swimming, play soccer,... in the afternoon. and after the work hard i want to go home watch TV and relax with my brother. i like traving with my family or my friends in the summer or every holiday. in my freetime, i like going shopping with my mother, sister or my friends so i feel very comfortable after the hard working. sometime, i like singing, painting and at home i like cooking with my mother.
    i like eating many things such as: chicken, fish, beef, vegetables,...and yogurt, cream, fruit, ...
    when i was growing up. i want to becom a doctor to help many people... so i will try my best, right now. i hope, i will success.

bạn tham khảo nha, có gì góp ý hộ mình với nha.hjhj

Chú ý: Trả lời bài viết tuân thủ NỘI QUY. Xin cảm ơn!

Draft saved Draft deleted